Rejestracja Logowanie

Barcelona złapie PSG? 12.03.2021 14:26

Dziesiątego marca na stadionie Parc des Princes w Paryżu będzie miał miejsce rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy PSG, a FC Barcelona. Po zwycięstwie w pierwszym meczu 1-4 zdecydowanym faworytem do awansu jest aktualny mistrz Francji.

Paryżanie świetnie zaprezentowali się w spotkaniu na Camp Nou. Mimo utraty bramki w 27 minucie, jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Druga połowa była już tylko popisem paryżan, którzy w tej odsłonie potrafili zdobyć trzy bramki i upokorzyć Barcelonę na ich własnym stadionie. Do zwycięstwa PSG poprowadził niesamowity tego wieczoru Kylian Mbappe – strzelec trzech bramek.

Barcelona znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Rozmiary porażki na własnym terenie będą bardzo trudne do odrobienia w rewanżu. Tylko wybitny występ Lionela Messiego oraz wzniesienie się na wyżyny umiejętności jego kolegów może stworzyć szansę awansu. Obrona Blaugrany nie może już sobie pozwolić na tak beztroską grę jak w pierwszym starciu obu drużyn. Wydaje się, że Ronald Koeman powinien przede wszystkim rozwiązać kwestię prawej strony defensywy. Młody i niedoświadczony Sergino Dest nie radził sobie z napastnikami PSG, Z drugiej strony jego zmiennik Oscar Mingueza też nie jest gwarancją rozwiązania problemu. Forma Gerarda Pique, który powrócił do rywalizacji po kontuzji kolana także jest wielką niewiadomą. Z bloku defensywnego jedynie Marc-Andre ter Stegen jest na tą chwilę pewnym punktem.

Natomiast zupełnie inne nastroje panują w PSG. Efekt nowej miotły jest w tym przypadku widoczny. Drużyna pod wodzą Mauricio Pochettino, który przejął zespół na początku roku prezentuje się bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że za jego kadencji paryżanie przegrali tylko jedno spotkanie i tyle samo zremisowali. Reszta występów to same zwycięstwa – łącznie 9 wygranych spotkań. W świetnej formie jest wspomniany wcześniej Kylian Mbappe. Bardzo dobrze prezentuje się też w ostatnich tygodniach Moise Kean. Solidnie wyglądaja gra Juliana Drexlera oraz Marco Verrattiego. I nawet bez Neymara, którego niestosowne komentarze na Twitterze mogą sprawić, że zostanie zawieszony i nie zagra w rewanżu, PSG jest zdecydowanym faworytem do awansu.

Kibice Barcelony na pewno jeszcze wierzą w awans. Liga Mistrzów widziała już nie jeden spektakularny powrót. I choć twarde fakty i zdrowy rozsądek temu zaprzeczają, to awans hiszpańskiego klubu jest nadal możliwy. Prawie dwa lata temu Liverpool FC był w podobnej sytuacji w dwumeczu z Barceloną, jednak zdołał odwrócić losy rywalizacji i zdobyć Puchar Mistrzów. Kto wie może tym razem szczęście uśmiechnie się do Blaugrany?Barcelona złapie PSG?